Engelli Hasta BakıcısıEngelli ve Hasta BakıcılarHasta Bakıcıları

Konya Engelli Hasta Bakıcısı Hizmetleri

Engelli bakım hizmetlerinin iyileştirilmesi, hem hayatlarını kolaylaştıracak hem de onları mutlu edecektir. Ayrıca deneyimli bakıcıların gözetimi altında olmaları sizlere de rahat bir nefes aldıracaktır. Konya engelli hasta bakıcısı hizmetimiz ile tüm engelli hastaların bakımlarımı en iyi şekilde yaparak onları da sizi de mutlu etmeye hazırız.

KONYA ENGELLİ HASTA BAKICISI HİZMETİ

Engelli hastalar günlük yaşamlarında birçok zorlukla karşılaşır ve yaşamlarını devam ettirebilmek için başka bireylere ihtiyaç duyarlar. Anne ve baba desteği bu bireyler arasında çok önemli bir yere sahiptir. Psikolojik destek almak, engelli hastayla sürekli iletişim halinde olmak hastayı içinde bulunduğu psikolojik durumdan uzaklaştırabilir. Özellikle engelli bakım hizmetlerinin iyileştirilmesi, hem hayatlarını kolaylaştıracak hem de onları mutlu edecektir. Ayrıca deneyimli bakıcıların gözetimi altında olmaları sizlere de rahat bir nefes aldıracaktır. Konya engelli hasta bakıcısı hizmetimiz ile tüm engelli hastaların bakımlarımı en iyi şekilde yaparak onları da sizi de mutlu etmeye hazırız.

NERELERDE HİZMET VERİYORUZ?

Konya engelli hasta bakıcı hizmetini şimdilik sadece Konya, Karaman, Aksaray, Niğde, Ankara ve çevredeki diğer illere vermekteyiz.

Konya Engelli Hasta Bakıcı
Konya Engelli Hasta Bakıcı

KONYA ENGELLİ HASTA BAKICI HİZMETİ İÇİN NEDEN BİZİ SEÇMELİSİNİZ?

 • Aradığınız engelli hasta bakıcı aynı gün içinde size sunulur.
 • Çalıştırdığınız engelli hasta bakıcısını her zaman değiştirme imkanınız bulunmaktadır.
 • Size en uygun aday titizlikle seçilir.
 • Tüm personellerimiz Çalışma Bakanlığından izinlidir.
 • Hizmet verdiğimiz özel ve tüzel kişiler tarafından referanslarımız bulunmaktadır.
 • Konya engelli hasta bakıcısı hizmetinde uzmanız.

KONYA’DA SİZE EN UYGUN ENGELLİ HASTA BAKICISINI NASIL BULUYORUZ?

 • Öncelikle aşağıdaki formu kullanarak iletişim bilgilerinizi bizimle paylaşmalısınız.
 • Müşteri temsilcimiz sizi arayarak almak istediğiniz hizmeti ve aradığınız engelli hasta bakıcısının cinsiyeti, yaşı ve diğer özelliklerini tespit eder
 • Size aynı gün içerisinde en az birkaç tane engelli hasta bakıcısı profilini resimleri ve referanslarıyla birlikte sunar.

ÇALIŞMA MODELİMİZ

 1. İstediğiniz kriterlere uygun bakıcıların detaylı bilgilerini içeren resimli CV’lerini whatsapp numaranıza veya e-posta adresinize yolluyor ve değerlendirmenizi istiyoruz.
 2. Seçtiğiniz adaylar ile görüşme organize ediyoruz.
 3. Görüşmenin ardından bakıcıyı beğenerek seçim yapmanız halinde öncelikle bir sözleşme yapıyoruz ve süreç tamamlanıyor.

BİZE NASIL ULAŞABİLİRSİNİZ?

Soru, dilek ve önerileriniz için iletişim formumuzu doldurabilir veya 0544 256 84 11 numaralı telefondan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Firmanızdan Hasta Bakıcı Hizmeti Almak İstiyorum Firmanızda Hasta Bakıcı Olarak Çalışmak İstiyorum


Engel Grupları

 • Bedensel Engelliler
 • Görme Engelliler
 • İşitme Engelliler
 • Konuşna ve dil sorunları
 • Psikiyatrik/psikolojik sorunlar
 • Dikkat eksikliği ve hiperaktivite
 • Öğrenme güçlükleri
 • Nörolojik bozukluklar
 • Otizm-asperger
 • Diğer engel grupları: süreğen hastalıklar

Gördüğünüz gibi 10’a yakın engel grubu bulunmaktadır. Engellilerin sorunları dediğimizde her engel grubunun kendine özgü sorunları bulunmaktadır. Örneğin bir tekerlekli sandalye kullanıcı ile bir işitme engellinin sorunları aynı değildir. Tekerlekli sandalye kullanıcısı için mimari sorunlar birinci sırada gelirken işitme engelliler için mimari şartlar hiçbir şekilde sorun değildir. Biz yinede genel sık karşılaşılan sorunları maddeler halinde sıralayalım.

Engellilerin Sorunları

 1. Mimari sorunlar (yolların, kaldırımların kamu ve özel sektöre ait binaların engellilerin erişimine uygun olmaması)
 2. İşsizlik (yapılan araştırmalara göre engelli bireylerin büyük bir çoğunluğu iş bulmakta zorlanmaktadır)
 3. Toplum tarafından dışlanma.
 4. Eğitim (engellilerin çoğu mimari koşullar nedeniyle eğitim alamamaktadır)
 5. Sosyalleşememe ( mimari koşullar nedeniyle evinden çıkamayan engelliler sosyal hayatın içine katılamaz.)
 6. Ailesi tarafından terk edilmesi (Acı olsa da engelli çocuğu olan bazı aileler çocuklarını ya topluma göstermekten utanmaktalar yada onu terk etmekteler.)

Devletin Engelli Sorunlarına Yaklaşımı

Özellikle son yıllarda devlet engelli sorunlarına eğilmiş bu alanda yasal düzenlemeler yaparak engellilerin yaşadığı sıkıntıları çözmeye çalışmıştır. Ancak bu yasal düzenlemelerin birçoğu kâğıt üzerinde kalmış yaşama indirgenememiştir. Yasal olarak zorunlu olmasına rağmen ülkemizde hala çoğu kamu binası engellilerin erişimine uygun değildir. Aynı şekilde toplu taşım araçlarının neredeyse %90’ı engelliler için uygun değildir. Bununla birlikte umumi tuvaletler, lokanta, alışveriş merkezi, parklar, sinema ve tiyatrolar da engelliler için uygun değildir. Engelli Sorunlarına Çözüm Önerileri

Öncelikle engellilerle ilgili devlet (hükümet) nezdinde kararlar alınırken mutlaka engellilerin görüşü sorulmalı. Örnekse alınacak her karar öncesi engellilerle ilgili STK lar çağrılıp görüşleri alınmalıdır. Toplum tarafından engelliliğin anlaşılması için kamu spotları yaptırırılıp toplumsal farkındalık yaratılmalı. Konya Engelli Hasta Bakıcısı Engellilerin sosyal yaşama katılımı ve görünür olmaları sağlanmalı.

Türkiye ve Dünya’da Engellilik – Konya Engelli Hasta Bakıcısı

Türkiye dünya ülkeleriyle kıyaslandığında engellilerin yaşama katılımı, özel eğitim, sağlık, vb. gibi konularda devletten daha az destek aldığını görüyoruz. Avrupa ülkelerine baktığımızda özellikle engelliler ve spor konusuna çok destek verildiğini haberler veya yazılı basından okuyoruz. Son yıllarda ak parti engelsiz yarınlar için büyük adımlar atmış ve engellilere engelsiz bir dünya engelsiz bir türkiye sloganıyla büyük atılımlar gerçekleştirmiştir. Bunlardan bir kaçı özürlü hizmetleri yeni adıyla engelli hizmetleri birimi oluşturmuş ( özürlüler idaresi başkanlığı ) İstanbul gibi büyükşehirlerde özel birimler kurmuştur. Ak parti rehabilitasyon merkezlerine sağladığı katkılarla özürlü bireylerin yaşam hakkına verdiği önemi göstermiştir. Özellikle bakım hizmetleri (evde bakım maaşı vb gibi) bunlara örnek gösterilebilir.

Engellilerle İlgili Dernek Vakıfların Engelli Sorunlarındaki Yeri?

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de STK ların engelli sorunlarının bilinir ve görünür olmasında yeri büyüktür. TSD, tesyev, ofd gibi dernekler engelliler için el ele vererek sosyal hizmet yada sosyal sorumluluk görevlerini yerine getirmeye çalışan kurumlardandır. Bunun yanısıra spor federasyonu ve gönüllü kişiler engelli sporculara gönüllü sponsor olarak spor eğitim merkezi vb gibi merkezlerden destek alıp engelli sporcuların önünü açmaya çalışmışlardır. Bu çabaların sonucu, Ebru Bulgurcu gibi pek çok engelli sporcu milli sporcu ünvanı alarak ülkemizi uluslararası arenada temsil etmişlerdir. Tabi tüm bunların yanı sıra belediyelerde bu konuda aktif rol üstenlenmişlerdir. İstanbul belediyesi, ankara belediyesi bunlardan birkaç örnektir.

Özel Sektörün Engellilere Hizmeti

Özel sektörde %3 özürlü çalıştırma zorunluluğu vardır. Bunun yanısıra zorunluluk olmadan bazı kurumsal firmalar engellilere avantaj sağlamaktadır. Örneğin turkcell telefon hizmetlerinde engellilere özel kampanyalar düzenlemektedir

Süzan Na Temizlik ve Bakıcılık Hizmetleri

Seçkin, bilgili ve işinin uzmanı personel portföyümüz ile Konya ve çevresinde; başta bebek bakımı, çocuk bakımı, hasta bakımı, refakatçi hizmetleri, temizlikçi hizmetleri ve gündelikçilik olmak üzere genel temizlik ve genel bakım hizmetleri konularında hizmet üretmekteyiz. Bize ulaşmak için 0544 256 84 11 numaralı telefonu kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu