Bebek ve Çocuk BakıcılarıÇocuk Bakıcısı HizmetiEv ve Villalar İçin

Konya Çocuk Bakıcısı Hizmetleri

Çocuk bakımı dendiğinde akla ilk gelen husus anne/baba çalıştığı dönemde çocukla ilgilenen kişi olsa da, iyi bir çocuk bakıcısı; çocuklar hakkında yeterli bilginin yanında bir çok özelliğe sahip olmalıdır.

Konya 6 Yaş Üzeri Çocuk Bakıcısı Hizmetleri

Ülkemizde kadınların çalışma hayatına katılımının artması, çocuk bakıcısı talebinin de eş zamanlı olarak artmasına neden oldu. Konya ilinde de çocuk bakıcısı hizmetleri ile ilgili yoğun bir ilgi ve algı gelişmeye başladı. Bireylerin çalışma saatlerinin artmasına bağlı olarak anne ve babalar çocukları için bakıcı ararken ilk kriterleri bakıcının esnek çalışma saatlerine uyumlu olarak çalışması olsa da çocuk bakımı kapsamlı ve önemli bir konudur. Sadece çalışma saatlerine uyum nedeniyle bakıcı bulunması çocuk için büyük riskler taşır. Bakıcı seçerken bilinmesi gereken hususlardan bazıları şu şekildedir.

Çocuk Bakıcısının Görevleri

 • Çocuk bakıcısının görevi çocukla ilgilenmektir. Çocuk dışında evle ilgili işlerin çocuk bakıcısı tarafından yapılması bir zorunluluk değildir.
 • Çocuğa belirli düzeyde eğitim vermek bakıcının görevi olsa da çocukla en sağlıklı iletişimi kurabilecek kişi annedir.
 • Bakıcı sorumluluk süresi boyunca çocuğun sağlıklı beslenmesi ve öz bakım faaliyetlerini yerine getirmesine yardımcı olmakla yükümlüdür.
 • Çocukların erken çocukluk döneminde bakımları, fiziksel ve duygusal gelişimleri ileri ki dönemde yaşamlarında belirleyici role sahip olacaktır bu nedenle 0-6 yaş arası çocukların bakımı için tercih edilecek bakıcıların erken çocukluk dönemi ile ilgili eğitim almış kişiler arasından seçilmesi önemlidir.

Çocuk Bakıcısının Sahip olması Gereken Önemli Özellikler

Çocuk bakımı dendiğinde akla ilk gelen husus anne/baba çalıştığı dönemde çocukla ilgilenen kişi olsa da, iyi bir çocuk bakıcısı; çocuklar hakkında yeterli bilginin yanında bir çok özelliğe sahip olmalıdır. Bu özellikler şu şekilde sıralanabilir:

 • Bakıcı eğlenceli ve enerjik olmalıdır. Çocuklar gün için de hareket etmelidir ve bakıcı bu hareketlilik için teşvik edici olmalıdır.
 • Bakıcı olarak tercih edilecek kişinin en önemli özelliklerinden biride sorumluluk sahibi ve deneyimli bir kişi olmasıdır. Çocuklar söz konusu olduğunda ortaya çıkabilecek beklenmedik durumlarda bakıcı tecrübesi sayesinde duruma hemen müdahale etmeli ve paniklememeli.
 • Çocuk bakımında görev alacak kişide bulunması gereken en önemli özelliklerden biri de duyarlı bir insan olmasıdır. Çocuklarla vakit geçirmeyi seven bir bakıcı çocuğun doğal isteklerini yerine getirirken sorun yaşamamalıdır (Çocuk sürekli aynı oyuncakla oynamayı tercih ediyorsa bakıcının bu duruma müdahale etmemesi bu durum için örnektir)
 • Çocukla benzer ilgi alanlarına sahip olmak bakıcı ile çocuğun kolay iletişim kurmasına imkan sağlar bu nedenle çocuk bakıcısının çocuğun ilgi alanlarına uygun faaliyetler planlaması gerekir.
konya çocuk bakıcısı hizmetleri

NERELERDE HİZMET VERİYORUZ?

6 Yaş Üzeri Çocuk Bakıcısı Hizmetlerini şimdilik sadece Konya ve çevresindeki illere vermekteyiz.

KONYA ÇOCUK BAKICISI HİZMETİ İÇİN NEDEN BİZİ SEÇMELİSİNİZ?

 • Aradığınız çocuk bakıcısı aynı gün içinde size sunulur.
 • Çalıştırdığınız çocuk bakıcısını her zaman değiştirme imkanınız bulunmaktadır.
 • Size en uygun aday titizlikle seçilir.
 • Tüm personellerimiz Çalışma Bakanlığından izinlidir.
 • Hizmet verdiğimiz özel ve tüzel kişiler tarafından referanslarımız bulunmaktadır.

KONYA’DA SİZE EN UYGUN ÇOCUK BAKICISINI NASIL BULUYORUZ?

 • Öncelikle aşağıdaki formu kullanarak iletişim bilgilerinizi bizimle paylaşmalısınız.
 • Müşteri temsilcimiz sizi arayarak almak istediğiniz hizmeti ve aradığınız çocuk bakıcısının cinsiyeti, yaşı ve diğer özelliklerini tespit eder
 • Size aynı gün içerisinde en az birkaç tane bakıcı profilini resimleri ve referanslarıyla birlikte sunar.

ÇALIŞMA MODELİMİZ

 1. İstediğiniz kriterlere uygun 6 yaş üzeri çocuk bakıcısının detaylı bilgilerini içeren resimli CV’lerini whatsapp numaranıza veya e-posta adresinize yolluyor ve değerlendirmenizi istiyoruz.
 2. Seçtiğiniz adaylar ile görüşme organize ediyoruz.
 3. Görüşmenin ardından çocuk bakıcısını beğenerek seçim yapmanız halinde öncelikle bir sözleşme yapıyoruz ve süreç tamamlanıyor.

BİZE NASIL ULAŞABİLİRSİNİZ?

Soru, dilek ve önerileriniz için aşağıdaki iletişim formumuzu doldurabilir veya 0544 256 84 11 numaralı telefondan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Firmanızdan Çocuk Bakıcısı Hizmeti Almak İstiyorum Firmanızda Çocuk Bakıcısı Olarak Çalışmak İstiyorum

Süzan Na Temizlik ve Bakıcılık Hizmetleri

Seçkin, bilgili ve işinin uzmanı personel portföyümüz ile Konya ve çevresinde; başta bebek bakımı, çocuk bakımı, hasta bakımı, refakatçi hizmetleri, temizlikçi hizmetleri ve gündelikçilik olmak üzere genel temizlik ve genel bakım hizmetleri konularında hizmet üretmekteyiz. Bize ulaşmak için 0544 256 84 11 numaralı telefonu kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu